Yeni İklim Teknolojileri ve Servisleri için Hızlandırıcıların ve Kuluçkaların Rolü

TEC

14 Mart 2018’de Almanya’nın Bonn kentinde bir araya gelecek uzmanlar, iklim değişikliği ile mücadelede bu alana odaklanan girişim hızlandırıcılarının ve kuluçka programlarının etkinliğinin nasıl artırılacağını tartışacaklar. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (UNFCCC) Teknoloji İcra Komitesi (TEC), Yeşil İklim Fonu (GCF) ve İklim Teknoloji Merkezi ve Ağı (CTCN) tarafından organize edilen etkinlikte aynı zamanda Yeşil İklim Fonu kapsamında değerlendirilmek üzere iklim teknolojileri kuluçka ve hızlandırıcı merkezleri proje önerisi sekretarya ile resmen paylaşılmış olacak.

“İklim krizinin gezegensel boyutu ve aciliyeti göz önüne alındığında yeni iklim teknolojileri ve servislerinin sayısının, etkinliğinin ve genel olarak mücadele seçeneklerimizin hızla artması gerektiği bir gerçek. Girişim kuluçkaları ve hızlandırıcılar tam da burada devreye girebilir.”

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (UNFCCC) Teknoloji İcra Komitesi (TEC), Yeşil İklim Fonu (GCF) ve İklim Teknoloji Merkezi ve Ağı (CTCN) ortak organizasyonununda 14 Mart 2018’de bir araya gelecek uzmanlar, iklim değişikliği ile mücadele bağlamında yeni teknoloji ve servislerin geliştirilebilmesi için bu alana odaklanan girişim hızlandırıcıları ve kuluçka programlarının etkinliğinin nasıl artırılacağını masaya yatıracaklar. (…)

ARİF CEM GÜNDOĞAN

Makalenin tam metnine https://www.iklimhaber.org/yeni-iklim-teknolojileri-servisleri-icin-hizlandiricilarin-kuluckalarin-rolu/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s