En Başarılı Düşük Karbon Politikaları Tek Haritada Toplandı

Ekran-Alıntısı-806x556

Küresel sıcaklık artışının 2 derecenin altında tutulduğu bir dünyada yaşamak için, dünyanın dört bir yanındaki politika yapıcıların ilham alabilecekleri düşük karbonlu büyüme örneklerine ihtiyaçları var. İklim Grubu da bu görüşten yola çıkarak Under2 Koalisyonunu oluşturan birçok devletin ve bölgenin parlak çalışmalarını gösteren interaktif Under2 Politika Eylem Haritası’nı başlattı.

Küresel sıcaklık artışını 2 derecenin altında tutmak dünya için hayati bir önem taşıyor. Ancak bu hedefe ulaşmak kolay bir yoldan geçmiyor ve karar vericilerin ilham almaları için düşük karbonlu büyüme örneklerine ihtiyaçları var. Başarıların ve olumlu sonuçların paylaşılması, yolun her adımında bir öğrenme ve gelişim ortamı yaratabilir. İklim Grubu da bu alanda daha çok paylaşım yapılabilmesi adına Under2 Koalisyonu’nu oluşturan birçok devletin ve bölgenin parlak çalışmalarını gösteren interaktif Under2 Politika Eylem Haritası’nı hayata geçirdiğini duyurdu.

Under2 Politika Eylem Haritası, yenilenebilir enerji ve dirençten, temiz taşımacılık ve arazi kullanımına kadar bir dizi konuyu kapsayan, dünyanın dört bir yanından Under2 imzacılarının örnek çalışmalarını içeriyor. Eylem Haritası, iklim hedeflerine ulaşmak için önde gelen devletlerin ve bölgelerin uyguladığı somut ve yenilikçi politikaları, programları ve projelerin görünürlüğünü artırmayı hedefliyor. (…)

Haberin tam metnine https://www.iklimhaber.org/en-basarili-dusuk-karbon-politikalari-tek-haritada-toplandi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s